KATANKA czyli dziewczyna, która nie boi się prędkości.

Możecie wierzyć lub nie, ale jako nastolatka nie byłam fanką Backstreet Boys. Nie miałam nad łóżkiem plakatu Justina Timberlake’a. Nie chodziłam na koncerty Westlife, nie płakałam na widok Nicka Cartera. Nie sikałam również w majty, kiedy przeglądając Bravo Girl natknęłam się na zdjęcie Robbiego Williamsa. Tak, muszę przyznać, że dość długo w swoim życiu nie miałam ani idoli, ani jakiś szczególnych autorytetów. Wszystko dość znacząco zmieniło się, kiedy zaczęłam marzyć o pierwszym motocyklu… Wówczas idolami stali się moi obecni koledzy, czyli Hubert Dylon aka Raptowny, Adam Badziak, Paweł Szkopek, a także Seba Zieliński, Daniel Bukowski, Michał Pernach. Do tego zacnego grona dołączyły, w którymś momencie również dwie panie – Natalia Florek oraz Monika Jaworska. W tym jedna z nich była i jest dla mnie szczególnie wyjątkowa… Dlaczego? Poznajcie Katankę.

Monika-Jaworska-zwycieza-wsrod-kobiet

Monika Jaworska znana w środowisku również jako Katanka, jest demonem prędkości. Monika ściga się na motocyklach od 2005, kiedy to dołączyła do barw wyścigowego teamu Badziaka – Poland Position.  Jest to dziewczyna, która niczego się nie boi. Zawsze wyciąga z moto ile mocy fabryka dała. Nie lęka się żadnego motocykla, jeździ na dwieście procent możliwości własnych oraz sprzętu.  W 2007 roku zajęła pierwsze miejsce w wyścigach motocyklowych Polski WMMP. Ta dziewczyna ma talent, iskrę, powera i samozaparcie. Moglibyście jednak powiedzieć – i co z tego, jest wielu tak dobrych kierowców wyścigowych, w tym także kobiety. Zgodziłabym się, a następnie wyciągnęła ostatni argument, potwierdzający moją teorię. Teorię, że Monika vel Katanka jest na tle tych wszystkich sportowców bardzo wyjątkowa. Ta dziewczyna od urodzenia jest niesłysząca.

Przygodę z motocyklami zaczęła jako dziecko – pokochała jednoślady już w przedszkolu, kiedy to tato zawoził ją tam codziennie na swoim Simpsonie. Jej motoprzygoda faktycznie zaczęła się w wieku ośmiu lat, kiedy to zaczęła jeździć motocyklem swojego taty dookoła ich bloku. W wieku dwunastu lat rodzicie kupili jej pierwszy skuter i od tamtego momentu wszystko potoczyło się błyskawicznie. Najpierw zamiana na zwinną 125tka, potem Honda VFR750F. Od zawsze kręciły ją prędkości oraz szlifowanie jazdy w zakrętach, więc w wieku dwudziestu lat postanowiła spełnić swoje ogromne marzenie i przesiąść się na sportowy motocykl.  Zaczęła ścigać się nieprofesjonalnie, a w 2005 roku dołączyła do prawdziwego teamu wyścigowego – do Suzuki Poland Position.  Od tamtego momentu na jej liście co rusz pojawiały się kolejne zwycięstwa i motocyklowe sukcesy – zarówno na naszym podwórku jak i w klasie europejskiej…

monika-jaworska-podczas-mistrzostw-wloch-kobiet-na-torze-w-misano (1)

 

Katanka-w-Mistrzostwach-Włoch-Monika-Jaworska-8

monika-jaworska-podczas-mistrzostw-wloch-kobiet-na-torze-w-misano

 

monika

Dlaczego słuch jest tak ważny w tym sporcie? Motocyklista poznaje motocyklowy świat oraz panujące w nim zasady – na drodze bądź na torze, przede wszystkim dzięki zmysłowi słuchu. Obserwacja warunków to jedna sprawa, ale gdyby nie słuch, to nie masz pojęcia na jakich obrotach jedziesz, ile dodać za chwilę gazu, czy dobrze wszedł Ci bieg. Oprócz tego, wydaje się wręcz niemożliwe obserwacja innych uczestników wyścigów – tego czy ktoś jest bliżej ciebie czy dalej, z jaką prędkością się zbliża, z której strony chce cię wyprzedzić. Dla Moniki jak widać, nie stanowi to istotnego problemu i nie jest przeszkodą, która zniweczyłaby jej marzenia o jeździe oraz zwycięstwach. Jest zdeterminowaną, konsekwentną, upartą osobą o mocnym charakterze. Jest więc niezaprzeczalnie moją idolką. Jeśli kiedykolwiek powiesiłabym jakikolwiek plakat nad moim łóżkiem- byłby to właśnie plakat Moniki Jaworskiej.

monika-jaworska-podczas-mistrzostw-wloch-kobiet-na-torze-w-misano (3)

 

Kategorie : events

Tagi :

0
Komentarze

Komentuj:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.