Pięć motocykli najlepszych dla dziewczyny (na początek).

Pięć motocykli najlepszych dla dziewczyny – na początek 🙂

W tym artykule pragnę podzielić się z Wami tym co mam najcenniejsze czyli moimi osobistymi spostrzeżeniami  i doświadczeniami. Pamiętam jak sama byłam dzieckiem i cóż mogłabym polecić mojej wnuczce jeśli nie Werters Oryginal – ona także jest kimś wyjątkowym…

Ponieważ każdy z nas jest kimś wyjątkowym, wybór pierwszego motocykla nie może być łatwy. Wszystko zleży bowiem od naszej postury, wagi, siły fizycznej, ale przede wszystkim od naszych preferencji i planów jak nasza motoprzygoda ma wyglądać i co docelowo na motocyklu chcemy robić. Ponieważ przechodziłam okresy fascynacji różnymi motodyscyplinami, mogę ciut szerzej wypowiedzieć się w tej dość rozległej tej kwestii. Zaczynam więc wyliczanie:

  • HONDA CB 500

Na różnych forach i wśród znajomych krąży opinia, że jest to przyjazny, dość lekki, łatwy do opanowania motocykl. Jest to naked – czyli motocykl bez owiewek co znacznie ułatwia sprawę przy pierwszych glebach i wywrotkach. Nie ma bowiem, nic smutniejszego niż pierwszy w życiu trzask pękniętej owiewki… Można sobie tego oszczędzić dzięki temu motocyklowi.

GS 500 / 500 F

  • czyli motocykl w dwóch wersjach- naked i z owiewkami (ja wybrałam opcję z owiewkami, ponieważ moto wyglądał bardziej na sportowy i dzięki temu wiem, co to smutek z pierwszej roztrzaskania owiewki). GS jest spokojny, dość łatwy w prowadzeniu, wygodne siodło, nie jest też zbyt ciężki. Przed zakupem należy sprawdzić czy gaźniki są czyste/ w dobrym stanie. Zarówno CB 500 jaki i GS 500 spokojnie będą się nadawały do jazdy miejskiej oraz turystycznej.
  • Suzuki 001 II
  • HONDA CBR 600 F4i

Jak dla mnie klasyk –łatwy w prowadzeniu, wygodny, przyjazny, ładny motocykl o sportowym zacięciu. Spokojnie można na nim wyjeździć swoje pierwsze kroki. Dodatkowym plusem jest to, że jeśli ma się w planach stunterską karierę to F4i rewelacyjnie się do tego nadaje. Chodzi o zawieszenie oraz specyficzne parametry.

Można śmiało powiedzieć, że F4i jest motocyklem uniwersalnym.

1

  • YAMAHA R6

Motocykl ten jest na mojej liście ponieważ na pewno, są motomiłośniczki, które chcą jeździć/ ścigać się na torach. Nie ma lepszego motocykla o pojemności 600 cc na tor. Oprócz tego, że jest to typowy sportowy motocykl, ma też ogromną zaletę dla początkującej osoby-zanim przekroczysz odpowiednią liczbę obrotów, jest to najłagodniejszy i najprzyjaźniejszy sprzęt niewielkich gabarytów. Po przekroczeniu budzi się bestia, ale od Ciebie zależy kiedy będziesz chciała/ chciał ją obudzić.

 IMG_2894 III MZ

  • HONDA CBR 600 RR najlepiej od ’08 r.

Łatwy w prowadzeniu, lekki i przede wszystkim jest to motocykl niewielkich gabarytów oraz o stosunkowo niskiej wysokości siodła. CBRka była moim drugim, wymarzonym motocyklem. Jest niezwykle zwinna i przyjazna. Pomimo tego, że to typowo sportowy motocykl jest łatwa do opanowania! Jak dla mnie idealna na początek dla kobiety.

 600 rr łapka II

Na koniec moja rada odnośnie wyboru moto-  zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję wsiądź na motocykl i przejedź się chociaż kawałek.

Wszelkie dywagacje na temat pierwszego motocykla są jednie teorią, a praktykę i tak musisz zdobyć sama/sam!

IMG_8948 II II przyciete

🙂 🙂 🙂

***

Kategorie : events

Tagi : honda honda CB 500 honda cbr 600 rr kocham moto moto motocykl dla kobiety motosezon motozakrecona pierwszy motocykll sezon suzuki GS 500 yamaha yamaha r6 yamahateam yeaaah

0
Komentarze

Komentuj:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.