I spotkanie z Jastrzębiem czyli impreza Yamahy na Torze Jastrząb

Bardzo lubię dobrą organizację moto imprez, ciekawe miejsca oraz ludzi, którzy wszystko co zaplanują robią z zapałem, wizją i przede wszystkim z pasją. Te elementy znalazłam właśnie na imprezie na nowiutkim Torze Jastrząb organizowanej przez Yamaha Poland Position. Było bardzo gwarnie, sympatycznie i wesoło, jak to zwykle bywa wśród zapalonych motocyklistów.

IMG_3677 II MZ

Impreza miała na celu podszlifowanie umiejętności riderskich posiadaczy  Yamahy (chociaż organizatorzy kochają wszystkich motocyklistów i de facto przyjechali także właściciele min. Suzuki, Ducati, Kawasaki).

Pierwszego dnia maja mieliśmy okazję (piszę my, ponieważ pomimo braku moto tego dnia, bardzo dużo się osłuchałam i z pewnością sama zastosuje wiele wskazówek instruktorów) zyskać wiedzę na temat odpowiedniej pozycji na motocyklu, metod hamowania; silnikiem oraz używania przedniego i tylnego hamulca, jazdy w zakrętach, awaryjnego hamowania oraz omijania przeszkód. Najpierw Artur Wajda przekazał dość szybko i zwięźle trochę najważniejszej teorii, a potem przyszedł czas na kilku godzinną praktykę.

IMG_3409

IMG_3410

Trzeba przyznać – wszyscy instruktorzy w sposób przystępny i przyjazny przekazywali swoją wiedzę, krytykując konstruktywnie i chwaląc wylewnie 🙂 Czasami na szkoleniach wyczuwa się atmosferę rywalizacji, konkurowania oraz niepotrzebnego ciśnienia. Wg mnie tutaj klimat był bardzo przyjazny, ludzie czuli się bardzo swobodnie i nawet jeśli ktoś z początku nie umiał czegoś zrobić, nie wstydził się pytać i dostawał rzeczowe i konkretne odpowiedzi na swoje pytania.

IMG_3406

IMG_3456

IMG_3457

IMG_3459

IMG_3460

IMG_3464

IMG_3465

IMG_3471

IMG_3472

IMG_3486

IMG_3488

IMG_3492

IMG_3494

IMG_3507

IMG_3549

IMG_3511

IMG_3513

IMG_3517

IMG_3520

IMG_3528

IMG_3544

IMG_3628

Kolejną miłą dla mnie niespodzianką była wysoka frekwencja pań uczestniczących w tym szkoleniu! Może nie było pół na pół kobiet i mężczyzn, ale było sporo ślicznych, zdolnych motocyklistek – kto z panów chciał przyjechać, a tego nie zrobił naprawdę ma czego żałować!!

IMG_3571

IMG_3477

Na koniec dnia można było przetestować nowości Yamahy – MT07 oraz MT09.

Swoimi wrażeniami z jazdy podzieliła się ze mną odważna Madzia, która pochwaliła MT07 za lekkość oraz łatwość w prowadzeniu 🙂

IMG_3644

Organizatora Yamahę Poland Position (autoryzowany salon i serwis motocyklowy) pewnie większości z nas nie trzeba większości przedstawiać, więc z mojej strony dodam tylko, że zainicjowana impreza wypaliła im w 100%,  była bardzo fajnie zorganizowana, w sposób profesjonalny i konkretny. Duże brawa dla instruktorów, którzy zaproponowali bardzo przydatne i mające zastosowanie w codziennej jeździe ćwiczenia/ zadania.

Panowie najwidoczniej zamówili wcześniej pogodę, ponieważ tego dnia było sucho, pięknie i słonecznie –  to motocykliści lubią najbardziej.

 IMG_3501

Moje ogromne uznanie wzbudzili właściciele obiektu, przede wszystkim Ola Michalczewska, która jest niezwykle ambitną, wizjonerską i energetyczną osobą.  Zaraża entuzjazmem i widać, że wszytko co robi, robi całym sercem na 100%. Niezwykle inspirująca kobieta!

Autodrom Jastrząb to najnowocześniejszy tor szkoleniowy, ale będzie tu także stacja kontroli pojazdów, ośrodek badawczo-rozwojowy, a oprócz typowo techniczno-motoryzacyjnej strony, znajdzie się miejsce na restaurację, sale konferencyjne oraz bankietowe (już wiem gdzie zorganizuję swój ślub – piszę to całkowicie poważnie :D). W przyszłości właścicielka chce także urządzić w budynku Autodromu SPA. Będzie to raj dla motocyklistek i na pewno będziemy odwiedzać to miejsce często i tłumnie! W planach również przedłużenie nitki toru, tak aby długość wyniosła ok 3,8 km i można było organizować tutaj wyścigi.

Bardzo mocno trzymam kciuki, za sprawne i skutecznie wdrożenie planów w rzeczywistość!

A motowesela nie mogę się już doczekać 😛

IMG_3496

Trochę informacji o Torze / Autodromie Jastrząb:

Autodrom Jastrząb posiada asfaltowo-szutrowy tor szkoleniowy o łącznej długości 3500 metrów i łącznej powierzchni 7 hektarów. Szerokość nitki trasy w najwęższym miejscu wynosi 12 metrów. Układ toru umożliwia jazdę z wykorzystaniem licznych konfiguracji trasy, zależnie od stopnia zaawansowania i umiejętności kierowców. Na powierzchni toru szkoleniowego znajdują się także plac manewrowy dla motocykli oraz plac manewrowy dla samochodów. Komunikację obsługi toru z użytkownikami docelowo zapewni system nagłośnienia zewnętrznego, a dzięki systemowi oświetlenia obiektu, możliwe będzie odbywanie jazd także po zmroku. Tor szkoleniowy jest wyposażony w cztery nawadniane płyty poślizgowe. Ich odmienna charakterystyka oraz aktywne kurtyny wodne, pozwalają na symulację rzeczywistych przeszkód i zdarzeń drogowych, a także nauki kontroli zachowania samochodu w warunkach zmniejszonej przyczepności. Każda z płyt poślizgowych posiada oddzielny, własny punkt obsługi.

Wielopiętrowy budynek administracyjno-szkoleniowy, w którym będzie mieściło się nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe, został zaprojektowany nie tylko pod kątem użyteczności motoryzacyjnej związanej z aktywnościami dostępnymi na torze. Oprócz strefy serwisowej z dostępem do pięciu przestronnych garaży, stacji diagnostycznej z hamownią aut ciężarowych, budynek oferuje też dostęp do części restauracyjnej, holu prezentacyjnego, sal wykładowo-szkoleniowych, sali przedszkolnej, pokoi hotelowych oraz tarasu widokowego. Sala restauracyjna pomieści docelowo około 400 gości. Pokoje hotelowe zapewnią bazę noclegową dla 60 osób.

tor jastrząb foto z góry

IMG_3682

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO ODWIEDZENIA JASTRZĘBIA – OSOBIŚCIE BARDZO SERDECZNIE POLECAM 🙂

tor jastrząb logo

Kategorie : events my ride

Tagi : autodrom jastrząb kawasai motocykle motozakrecona poland position rozpoczęcie sezonu motocyklowego Suzuki szkolenie motocyklowe tor jastrząb tor koło radomia tor radom trackday triumph yamaha yamaha team

0
Komentarze

Komentuj:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.