BLACHARA

Czyli dlaczego kobiety kochają motoryzację.

Z czym kojarzy wam się słowo blachara? W powszechnym rozumieniu jest to określenie dla dziewczyny, która pojawiają się na różnego typu ustawkach, zlotach, motoimprezach. Lubi  kolorowe auta, szybkie ścigacze, drogie gadżety. Charakteryzuje ją kusy i odważny strój.  Przeważnie pojawia się w takich okolicznościach, ponieważ szuka tam faceta.

Aby zdobyć względy blachary chłopak musi pochwalić się z fajnym autem.

Takich kobiet jest trochę, ale o wiele więcej jest tych, które autentycznie kochają motoryzację oraz nieustannie rozwijają  w sobie tę pasję. Mam koleżankę, właśnie urodziła drugie dziecko, kiedy pierwsze miało 5 miesięcy postanowiła spróbować swoich sił na motocyklu.

Przez dwa sezony szalała po torze na swoim Kawasaki jak głupia. Właśnie otworzyła z kumplem warsztat motocyklowy.

IMG_7973 MZ

Znacie Gosię Rdest? Nazywana jest Kubicą w spódnicy. Jest kierowcą wyścigowym, od kilku lat ściga się z ogromnymi sukcesami na kartingach. W 2011 r. zdobyła tytuł Mistrza Polski, potem przyszedł czas na liczne sukcesy w Europie. Ze względu na jej motoryzacyjne osiągnięcia właśnie uzyskała nominację to Kadry Narodowej Polski. Jej aspiracje – start w Formule 1 (!).

Natalia Florek, niezniszczalna, kobieta, wieloletnia uczestniczka WMMP (Wyścigowych Mistrzostw Motocyklowych Polski). Zapieprza na sportowym motocyklu tak, że wielu opadają szczęki. Zdobyła wiele tytułów i ściga  się na torach całego naszego kontynentu. Doskonale wie z czego zbudowany jest jej motocykl, jakie ciśnienie i jaka mieszanka gumy w oponach powinna być dobrana do danej sytuacji atmosferycznej. Z powodzeniem wymieniłaby wiele części w swoim motocyklu. Motoświat zna od podszewki.

Monika Jaworska. Ta pani udawania, że pomimo dysfunkcji (Monika nie słyszy od urodzenia) oraz „słabej płci” można sięgać po największe motoryzacyjne marzenia. Do wielu lat ściga się W WMMP, ma na swoim koncie wiele tytułów i sukcesów. Od paru sezonów prowadzi szkołę jazdy, przekazując swoją wiedzę i umiejętności innym. I takich przykładów mogłabym mnożyć i mnożyć….

Z autopsji wiem, że wiele osób zastanawia się dlaczego kobiety kochają motoryzację. Wielu dziwi widok dziewczyny na sportowym motocyklu lub w szybkim samochodzie. Nasuwa się pytanie – dlaczego kobiety kochają motoryzację? A może odpowiecie mi na pytanie dlaczego to właśnie mężczyzna jest najlepszym kucharzem na świecie?

Płeć obecnie nie jest już wyznacznikiem określonych pasji oraz zainteresowań.

Dlatego nie myślmy schematami i cieszmy się  z sukcesów zarówno panów w kuchni jak i pań za kierownicą.

A co do mojego  wstępu – proponuję od dzisiaj nazywajmy blacharą kobietę, kto autentycznie kocha motoryzację .

IMG_3493 I MZ

Kategorie : events my ride tidbits

Tagi : kobiety kochają moto kobiety na motocyklach moto motocykle motoryzacja kobiecym okiem motozakrecona women who ride

0
Komentarze

Komentuj:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.